Telefon : 0212 343 66 66
Telefon : 0533 246 73 61
Telefon : 0532 384 30 83
Adres : Sezai Selek Sok. Birtek Apt. 12/2 Nişantaşı (Amerikan hastanesi yanı) / Şişli / İstanbul-Avrupa

Nöroloji Uzmanı olan Dr Emel Gökmen 2004 yılından itibaren tamamlayıcı tıp/integratif tıp yöntemlerini ağırlıklı kullanmaya başlamıştır. Baş, boyun, sırt ve bel ağrıları yanısıra, nevraljiler, baş dönmeleri, tinnitus alanında çalışan Dr Gökmen, özellikle baş ağrıları konusunda spesifikleşmiştir.
Nöral terapi başta olmak üzre manyetik alan tedavisi, akupunktur, homeopati tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Çocukluğundan itibaren tüm yaşamını kapsayan migren ağrılarından bu tedavi yaklaşımları ile kurtulmuştur. Tedavide nöral terapi ağırlıklı kullanmakla birlikte uzun vadeli, etkili çözümü “nedene yönelik yaklaşımla” sağlamaktadır.
Başlıca Çözüm Bulduğu Hastalıklar : Migrenin Tedavisi: Migren tedavi edilebilir bir hastalıktır. Öncelikle nedeni bulunmalıdır. Nedenlerin bir bölümü nöral terapi ile düzeltilebilir. Ayrıca Nöral Tedavi migren atağının pato-fizyolojisi ve nedenlerine farklı bir yaklaşımla açıklama getirebilmektedir. Tedavinin bir aşamasında akademik düzeyde diş hekimliği ile çalışmak gerekebilir. Bilimsel olarak tüm unsurlar düzeltildiğinde migren hastanın hayatından çıkmaktadır.
Küme Baş Ağrısı Tedavisi: İntihar ettiren ağrı olarak tanımlanan küme (cluster) baş ağrıları çok şiddetli, tek taraflı, göz çevresinde olan ağrılardır. Küme baş ağrıları tedavisinde neden bulunup kolayca tedavi sağlanabilir. Bu yaklaşımı son yıllarda geliştiren ve kümeyi sonlandıran Dr Gökmen’in babası tüm hayatı boyunca küme baş ağrısından çekmiştir.
Gerilim Tip Baş Ağrısı Tedavisi: Sürekli, çok şiddetli olmayan, tüm başta basınç hissinin olduğu ağrılardır. Genelde boyun ağrılarıda  tabloya eşlik eder. Stresle belirgin arttığı için neden olarak stres gösterilir. Bu nedenle antidepresanlar tedavide kullanılır. Ancak uzun vadeli çözüm baş-boyun bölgesi kaslarının rahatlamasından geçer. Nöral terapi ve bruksizm tedavisi (diş sıkma) uygun şekilde yapılırsa sağlanır.
Trigeminal Nevraljiye Çözüm: Trigeminal nevralji yüz yarısında olan elektriklenme, çakma tarzında ağrılardır. Nedeni bulunabilir ve beyin operasyonuna veya sinire yapılan müdahalelere gerek kalmadan tedavi edilebilir.
Bel-Boyun Ağrı ve Fıtıkları: Omurgada ağrı, fıtık benzeri durumlarda omurganın sağlamlaşması ve ağrının-fıtığın ortaya çıkmasına sebep olan tüm bedendeki problemler ortadan kaldırılabilir. Böylece uzun vadeli korumada sağlanır.
Fibromiyalji: Yumuşak kas romatizması olarak bilinen bu hastalığın tedavisi yok olarak bilinse de nedenleri bulunup tedavisi sağlanabilmektedir.
Baş Dönmesi, Vertigo, Kulak Çınlaması: Bu hastalıklarda beyin ve kulakla ilgili nedenler dışlanırsa çözüm çevresel nedenler bulunarak sağlanabilir. Bunlarla yaşamak kader değildir.
Nöral Terapi: Dr Emel Gökmen hastalaıkların nedenlerinin bir bölümünün düzeltilmesinde nöral tedaviyi kullanmaktadır. Nöral terapi bilimsel, etkili, yan etkisiz bir tedavi yöntemidir.