Telefon : 0432 215 8851
Telefon : 0432 215 7999
Adres : Hastane 2. Cadde Urartu Oteli Altı / Merkez / Van


Göz ile ilgili hastalıkların en az kendisi kadar hassas değerlendirilmesi gerektiği, tedavinin uzmanlık istediği ilkesiyle yola çıkan Urartu Lazer Göz Merkezi hastane 2. cadde, Urartu oteli yanında 2005 yılında Op. Dr. Baran Bari İLHAN ve Op. Dr. Atilla YAZICIOĞLU’nun girişimi ile hizmet vermeye başladı. Daha sonra kadroya Op. Dr. Serek TEKİN ve Uz. Dr. Uğur KORKMAZ katıldı.
Üç poliklinik, bir ameliyathane, acil ve gözlem odası ve anlaşmalı laboratuarı ile modern teknolojiyi kullanan Urartu Lazer Göz Merkezi konusunda eğitimli personeli geniş rekreasyon alanları ile rahat ve tedavi ortamı sunmaktadır.
Urartu Lazer Göz Merkezi, uzman kadrosunun insan odaklı yaklaşımıyla doğru tanı, doğru tedavi ilkesi ile hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yenilikçi yaklaşımıyla, en üst düzeyde teknolojik tıbbi gelişim ile yenilikleri takip etmektedir.
Urartu lazer Göz Merkezi sosyal güvenlik kurumlarının birleşmesi ile birlikte SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Kamu Kuruluşları) hastalarını da kabul etmektedir.
Merkezimizde 2005 yılından beri 3 poliklinikte yaklaşık 250 bin hasta bakılmış. Yine bu yıldan beri yaklaşık 20 bin ameliyat ve lazer yapılmıştır.
Gözlerimiz insanoğlunun dünyaya açılan pencereleridir. Bu pencereleri sürekli olarak bakımlı ve kontrol altında tutmak bizlerin dünyaya bakışımızı etkileyecektir. Evimizin işyerimizin penceresini nasıl belli periyotlarda temizliyor, bakımlarını yaptırıyorsak gözlerimizi de belli dönemlerde doktor kontrolünden yani muayeneden geçirmeliyiz. Her yetişkin insanın en azından yılda bir kez, çocukların 6 ayda bir kez ve özellikle 3 yaş civarında okul çağından önce mutlaka muayene edilmesi gerekir. Bir diğer dikkat etmesi gereken grupta diabetik hastalardır. Bu hastalarımızın düzenli olarak 3 ayda bir diabetik retinopati riskine karşı muayenelerini yaptırmaları gerekir.
Hastalarımız önce rutin her hastada yaptığımız görme ölçümü ve göz tansiyonu ölçümüne alınır. Buradan alınan sonuçlarıyla muayene odasına geçerek bu tetkik sonuçları da dikkate alınarak muayeneye başlanır.
Genel muayenede öncelikle hastalarımızın görme keskinliği kontrol edilir. Bir problem varsa o zaman gözlük muayenesine geçilerek ince detayları dahi görmenize yardımcı olacak gözlük ayarlaması yapılır. Daha sonra göz kapakları, göz yaşı kanalları, göz içi kaslarının kontrolüyle şaşılık ihtimaline bakılır. Özel cihazlar kullanılarak hastalarımızın kornea, iris ve retinaları muayene edilir. Son olarak göz dibi muayenesi yapılarak muayene sonlandırılır.