Telefon : 0312 440 8018
Faks : 0312 440 8098
Mail :
Adres : Cinnah Cad. Ahenk Sok. 4/6 / Çankaya / Ankara

Prof. Dr. Ali Savaş 1986 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini; 1992 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) uzmanlığı eğitimini bitirdi. Daha sonra Freiburg Üniversitesi (Almanya) Tıp Fakültesinde, Doktora ve Yüksek İhtisas yaptı. 2000 yılında Nöroşirürji Doçenti; 2006 yılında Nöroşirürji Profesörü oldu.


2002 yılında Avrupa Nöroşirürji Topluluğu (EANS) Araştırma birincilik ödülünü aldı. 2006 yılında Münih Üniversitesi Tıp Fakültesinde (Almanya) ve 2012 yılında Illinois Üniversitesi (Chicago) Tıp Fakültesinde (ABD) davetli profesör olarak çalıştı. Avrupa Fonksiyonel Nöroşirürji ve Stereotaksi Topluluğunun (ESSFN) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye temsilcisidir. Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi (EANS) Topluluğunun “Sınav Komitesi” üyeliğini yürütmektedir. Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.


Prof. Dr. Ali Savaş, genel nöroşirürji'nin yanısıra, özellikle Parkinson Hastalığının cerrahi tedavisi ve Hareket Bozuklukları –Tremor (Titreme), Distoni- cerrahi tedavisi ; Nörostimulasyon (beyin pili) uygulamaları; Ağrının cerrahi tedavisi (trigeminal nevralji, kanser ağrısı, yüz ağrısı, bel ve bacak ağrısı... vb.) ve Beyin Tümörlerinin cerrahi tedavisi üzerinde çalışmaktadır.