Telefon : 216 414 99 88
Faks : 216 349 33 56
Adres : Mühürdar Caddesi N0:69 34710 / Kadıköy / İstanbul-Anadolu

Medicadent, 1988 yılından itibaren ağız ve diş sağlığı konusunda faaliyette olan, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek kendini sürekli geliştiren, alanında uzman hekimlerle hizmet veren, dünya standartlarında bir ağız ve diş sağlığı polikliniğidir.

1994 yılına kadar 6 yıl süreyle genel teşhis ve tedavi kliniği statüsü ile hizmet veren Medicadent, 1994 yılında tıpta uzmanlaşmanın önemini görerek Ağız ve Diş Sağlığı dışında hizmet verdiği diğer bölümleri kapatarak protez, çocuk diş tedavisi, kanal tedavisi, konservatif diş tedavisi, cerrahi, dişeti hastalıkları tedavisi gibi diş hekimliği branşlarında uzman hekimlerle hizmet vermeye devam etmiş ve 3 adet tedavi odası ile “Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’’ statüsüne sahip olmuştur. Bu tarz çalışan klinik sisteminin Türkiye’deki öncüsü 3 merkezden biri olan Medicadent yine 1994 yılında doğru teşhisin tedavi için en önemli adım olduğu bilinciyle Radyografik Görüntüleme alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Diş hekimliği tedavileri arasında dönüm noktası olarak görülen ve kaybedilen dişlerin yerine yapılabilecek en fonksiyonel ve en estetik sistem olan implant sistemi 1995 yılından itibaren Medicadent’te uygulanmaktadır.

1995 yılında Dental Laboratuar Medicadent bünyesinde hizmete girmiştir. Dental laboratuarın diş kliniği bünyesinde bulunması hekim ve teknisyenin birlikte çalışmasını sağlayarak protez uygulamalarında kaliteyi arttırırken diş tedavilerinin süresini kısaltmaktadır. Estetik çalışmalarda hasta, hekim ve teknisyen koordinasyonu ile kişiye özel gülüş tasarımları oluşturularak yüksek hasta memnuniyeti sağlanabilmektedir. Günümüzde porselen sistemlerinin gelişimi ile metal içermeyen porselenler gittikçe ön plana geçmektedir. Alerjik etkisi olmayan ve daha estetik sonuçlar alınabilen metalsiz seramik sistemleri 2001 yılından itibaren laboratuarımızda uygulanmaktadır.

2003 yılında, diş hekimliğinde bir devrim olarak kabul edilen laser sistemleri ile diş hekimliği tedavileri uygulanmaya başlanmıştır. Böylelikle dördüncü tedavi odamız da hizmete girmiştir. Laser sistemleri diş hekimliğinde estetik çözümler, ameliyat sonrası tedavi başarısı, tedavileri hızlandırma ve ağrısız tedavi gibi kriterlerde ciddi avantajlar sunar. Bu özellikleri ile laser sistemleri bilinçli olarak kullanan hekimler tarafından uygulandığında gerçek başarıyı sağlar. 2004 yılından itibaren Aachen Üniversitesi Laser Araştırma Enstitüsü’nün (www.aalz.de) Türkiye Partneri ve Fotona Laser Sistemleri’nin (www.fotona.com) Türkiye Eğitim Kliniği olan Medicadent, Türk diş hekimliğinde laser kullanımına katkı sağlama imkânını bulmuştur.

Hastalarımıza sağlam bir altyapı ile geniş ve modern bir ortamda hizmet verebilmek için 2005 yılında yenilenen kliniğimiz ISO 9001:2000 belgesine sahiptir. Medicadent, sekiz tedavi odası ve diş hekimi Zafer Kazak koordinasyonunda, alanında yetkin hekimlerle hizmet vermektedir. Bu imkânlar çerçevesinde Türkiye’deki hastalarımıza verdiğimiz hizmetin yanında daha önce oluşturduğumuz referanslar ile Türk ve yabancı yurtdışı hastalarına da hizmet vermektedir.