Telefon : 0212 339 39 00
Faks : 0212 282 80 80
Adres : Nispetiye cad. Aydın sok. No 1 34330 1. levent- İSTANBUL / Beşiktaş / İstanbul-Avrupa
Telefon : 212 413 75 75
Telefon : 212 413 75 75
Faks : 212 413 75 76
Adres : Zeytinlik Mah. Sahilyolu Cad.No : 18 pk:34140 Ataköy İstanbul / Bakırköy / İstanbul-Avrupa
Telefon : 212 413 75 75
Telefon : 212 413 75 75
Faks : 212 413 75 76
Adres : Zeytinlik Mah. Sahilyolu Cad.No : 18 pk:34140 Ataköy İstanbul / Bakırköy / İstanbul-Avrupa

GÜVENİNİZLE BÜYÜYORUZ…

1996 yılında, İstanbul Leventte hizmete giren ve göz sağlığıyla ilgili her türlü soruna 365 gün, 24 saat kesin çözüm getirerek Ülkemizde yeni bir dönem başlatan Dünya Göz Hastanesi, verdiği ilkeli sağlık hizmeti, sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, Profesör, Doçent ve Uzman doktorlardan oluşan deneyimli medikal kadrosu, 900’ü aşkın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasındaki yerini almıştır.

1996 yılından itibaren artan hasta potansiyeli ile birlikte yatırımlarına da devam eden Dünya Göz Hastanesi bugün İstanbul’un 5 ayrı lokasyonunda toplam 30.000m2 kapalı alan üzerinde ayda 18.000 muayene, 5000 lazer ve göz ameliyatı gerçekleştirerek dünyanın en büyük göz hastanesi unvanını almıştır.

İLERİ TEKNOLOJİ VE BİLGİ SİSTEMLERİ AĞI

Tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar konusunda öncülük ederken, tıp teknolojisindeki son gelişmeleri de yakından takip eden Dünya Göz Hastaneleri Grubu, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “ Hastane Bilgi Yönetim Sistemi” ile hastaneler arasında güçlü bir iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Ses ve Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır.

Dünya Göz Hastaneleri Grubu bünyesinde oluşturulan pek çok komite ve kurul sayesinde; iç denetim mekanizmaları sağlanmakta ve kurum içi eğitimler ile kalite ve mükemmelliğine giden yolda süreklilik sağlanmaktadır.

DÜNYA İLE ENTEGRE...

Her sektörde olduğu gibi tıpta da verilen hizmetin kalitesi teknolojik gelişme ve bilimsel çalışmalarla artırmaktadır. Dünya Göz Hastanesi kullandığı teknolojileri dünyadaki gelişmelere paralel olarak yenilemektedir. Hekimlerimizin oftalmoloji alanında yaptığı bilimsel araştırmalar dünyadaki medikal teknoloji üreten şirketlere ve göz hekimlerine kaynak olmaktadır. Kendi bünyemizde düzenlediğimiz uluslararası seminer ve konferanslarda dünyanın oftalmoloji alanında önde gelen isimlerini, Türk göz hekimleri ile buluşturarak karşılıklı bilgi alışverişine olanak tanımaktayız.

PROF. DR. İOANNİS PALLİKARİS, GİRİT ÜNİVERSİTESİ ve LAZER...

Oftalmoloji alanındaki araştırma ve buluşlarıyla dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan ve rektörlüğünü Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. İoannis Pallikaris’in yaptığı Girit Üniversitesi Tıp Fakültesi ile 2003 yılında “Ortak Çalışma Protokolü’ imzalamış bulunmaktayız. Her iki kurumun hekimleri tarafından yürütülen ortak tedavi protokolleri ile hastalarımıza güncel ve güvenilir yöntemler ile sağlık hizmeti vermekteyiz.

KALİTE PROGRAMI’NDAYIZ

ISO & JCI (Joint Commision International)

Kurumumuz Dünya Göz Hastaneleri Grubu, TSE(Türk Standartları Enstitüsü) ISO 9001:2000 kalite belgesini almıştır. Levent ve Feneryolu şubelerimiz ayrıca, United Registrar of Systems ISO9001:2000 kalite belgesine sahiptir.

Ve bir güzel haber daha: Dünya Göz Hastanesi, çok yakında JCI Akreditasyon belgesini almak üzere sistemini kurmuş ve belgelenme aşamasına yaklaşmış durumdadır. JCI, sağlık hizmeti veren kuruluşların standartlarını belirleyen ve kalite belgesi veren dünyanın en önemli Amerikan Akreditasyon sistemidir. Bu bizler adına büyük bir olay. ‚Çünkü bu belgeye layık görülebilmek için pek çok kriteri gerçekleştirmiş olmak gerekiyor. JCI hasta odaklı standartlardan oluşur. En önemli kriterin konu başlığı ‘Hasta ve Ailesi Haklarıdır. Kurum hasta ve ailesinin haklarının korunmasını destekleyen süreçler sağlamaktan sorumludur. Diğer kriterler ise kısaca şöyle: Maliyetlerin akıcılığı ve uygunluğu, insan kaynaklarının çağdaşlığı, bilgiyi yönetme gücü, üst yönetimle iletişim kolaylığı, toplumsal yarara verilen önem, etkin/verimli çalışma ve risk yönetiminde başarı...

JCI Akreditasyonu, Dünya Göz Hastanesi’nin bu kriterlere uygun olduğunu uluslararası platformda ispatlayacak olan bir belgedir.

DÜNYA GÖZ HASTANESİ AVRUPA’DA

Her geçen yıl yurtdışından gelen hastalarımızın artışı ile birlikte başta Almanya ve Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde göz kliniklerimizi hizmete sunmaktayız. Bu kliniklerimizde Türkiye’deki hastanelerimizde ameliyat olacak yabancı hastalarımızın ön muayene ve tetkiklerini gerçekleştirmekteyiz. Muayene sonucu ameliyatına karar verilen hastalarımıza Sağlık Turizmi kapsamında, Türkiye’ye gelişlerinden ülkelerine dönüşlerine kadar her konuda ( ulaşım, transferler, konaklama, şehir turları, rehberlik, tedavi, ilaç ) komple bir hizmet paketi sunmaktayız. Ülkelerine dönen hastalarımızın ameliyat sonrası kontrollerini de Avrupa’daki kliniklerimizde yapmaktayız.

ETKİNLİKLER

Tıp bilimindeki son gelişme ve araştırmaları yakından izleyen Dünya Göz Hastaneleri Grubu, bu konuda da öncü bir misyon ve sorumlulukla hareket ederek, haftalık ve aylık bilimsel toplantılar, kurum içi ve dışı konuk konuşmacıların yer aldığı, geniş katılımlı konferanslar ve TV programlarında halkımızı bilgilendirici çalışmalar düzenlemektedir.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE

Hızla büyüyen Grubumuza, yakın gelecekte yeni hastaneler eklenecektir:

• Dünya Göz Hastaneleri Grubu Ankara

• Dünya Göz Hastaneleri Grubu Etiler

GÜVENİNİZE LAYIK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Dünya Göz farklı bir dünya, Hastaneler zincirimizin farkını daha kapıdan girdiğiniz andan itibaren yaşayacaksınız. Konforlu ve ferah bir ortamda, sıcak bir ilgiyle ve içtenlikli bir güler yüzle karşılanacak; hastanede olduğunuzu unutacaksınız. Daha da önemlisi, dev hekim kadromuz, benzersiz teknolojimiz, nitelikli insan gücümüz sayesinde doğru teşhis ve doğru tedavi hizmetinin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Bize gösterdiğiniz güvene layık olmaya devam edeceğiz.

Bugün, yarın ve daima...

ERAY KAPICIOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı